Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

Eko wakacje z Heliantusem czyli wakacyjna przygoda z gniewską przyrodą.

Poszukiwania zaczęliśmy od samego miasta, a dokładniej od podglądania życia pustułek zamieszkujących kościelną wieżę. Były tez próby znalezienia największego drzewa i oczywiście szukanie poukrywanych w różnych zakamarkach miasta punktów.

ekowakacje 2016 27


Kolejny dzień to wycieczka nad Wisłę, pomiary czystości wody i chwytanie w siatkę planktonową najmniejszych mieszkańców królowej naszych rzek. W pracowni Orange budowaliśmy proste filtry mechaniczne i testowaliśmy ich skuteczność w zależności od rodzaju zanieczyszczeń.

ekowakacje 2016 60

ekowakacje 2016 133

ekowakacje 2016 138

Środowe zajęcia odbywały się w Wielkich i Małych Walichnowach, gdzie uczestnicy poza obserwacją przyrody brali udział w grze turystycznej. Quest poprowadził i o nizinnie opowiadał jej znawca i miłośnik - Pan Mariusz Śledź. Poznaliśmy trochę historii tego miejsca i walk, jakie przez setki lat toczyli mieszkańcy Niziny z zalewającą ich domy Wisłą.

ekowakacje 2016 140

ekowakacje 2016 142

W czwartki w gniewskim parku szukaliśmy drzew i krzewów. Poznawaliśmy rośliny dna lasu i sąsiadujących z nim łąk, było tez trochę zadań sprawnościowych oraz przyrodniczych zagadek. Jak co roku kilka razy pogoda spłatała nam figla, deszczowe momenty uczestnicy spędzali na wykonywaniu gipsowych modeli roślin i zwierząt, rozwiązywaniu zagadek oraz wykonując prace z modeliny. Podsumowanie połączone z zabawami oraz piknikiem z ogniskiem odbyło się na terenie EkoCentrum Heliantus skąd wszyscy wrócili do Gniewu z upominkami i nagrodami i zapewnieniem , że w przyszłym roku widzimy się ponownie.

ekowakacje 2016 102


Więcej zdjęć w galerii.

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj35
Ten tydzień25
Ten miesiąc676
Ogółem112388