Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

Ferie z Heliantusem 2017 - podsumowanie

Była więc nauka rozpoznawania i rozróżniania tropów, poszukiwanie śladów żerowania i obserwacje leśnej zwierzyny, a także wizyta w leśnej izbie edukacyjnej. Później wszyscy udaliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego Maciejówka, które zorganizowało prawdziwy kulig za saniami zaprzężonymi w konie, a na jego zakończenie śnieżne zabawy oraz smaczną kiełbaskę z ogniska.

Drugiego dnia zaplanowano Ptasi Wtorek. Pod okiem doświadczonego obrączkarza uczyliśmy się rozpoznawać ptaki oraz obrączkowaliśmy je przy karmniku w Eko-Centrum Heliantus. Udało się złapać 24 osobniki z 5 gatunków, a największa atrakcję sprawił drapieżny krogulec, który wpadł w siatkę próbując upolować dzwońca. W drugiej części dnia już w Pracowni Orange budowaliśmy budki dla ptaków, które dzieci zabrały do swoich ogrodów.

W środę zajęcia w Pracowni Orange upłynęły pod hasłem „Coś z niczego” - wykonywaliśmy zabawki korzystając z surowców wtórnych. Ze skarpetek, skrawków materiału, guzików i dzieci wykonywały różne maskotki , a z plastiku i kartonu powstawały kolorowe żółwie.

W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Kwidzyna zwiedzać z przewodnikiem muzeum przyrodnicze oraz zamek. Poza walorem historycznym Kwidzyńskiej twierdzy dzieci poznawały przyrodę regionu oglądając wystawy tematyczne, a później sprawdzały nabytą wiedzę rozwiązując zagadki w przyrodniczym quizie. Znaleźliśmy też chwilę by wyskoczyć nad Wisłę i podziwiać naszą największą rzekę w zimowej scenerii oraz obserwować ptaki, które właśnie na zimę przylatują do ciepłej Polski

W piątek odbyło się ostatnie spotkanie Ferii z Heliantusem. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach w tym w przyrodniczym kole fortuny, recyclingowym memory i tajemniczych zagadkach. Było też szukanie ukrytych punktów, a na zakończenie miło spędziliśmy czas przy ognisku. Podsumowano i podliczono zebrane punkty, a najlepszym Feriowcem 2017r. został Igor Jurga. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki i w radosnych nastrojach udali się do domów obiecując , że zobaczymy się ponownie w trakcie wakacji, na które już serdecznie zapraszamy.

 

 

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj30
Ten tydzień114
Ten miesiąc566
Ogółem114697