Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

X Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Do rywalizacji przystąpiło sześć  3-osobowych drużyn z pięciu placówek terenu gminy Gniew. Wśród uczestników biorących udział w ekologicznych zmaganiach znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z Gniewu, Gogolewa, Polskiego Gronowa, Opalenia i Pieniążkowa. Organizatorzy zadbali, by poziom zadań był wysoki, a pytania z dziedziny ekologii, biologii i ochrony środowiska nie należały do najłatwiejszych. Wiele pytań dotyczyło przyrody doliny Wisły, bo rok 2017 został ogłoszony przez parlament właśnie rokiem królowej naszych rzek. Dzieci musiały się również wykazać znajomością lokalnych form ochrony przyrody oraz umiejętnościami matematycznymi.

Po zaciętej walce jury w składzie: Kamila Majdzińska – animator kultury w Gniewskiej Bibliotece, Katarzyna Kwaterowska – przedstawiciel Stowarzyszenia CAG oraz Andrzej Raczkowski – specjalista ds. środowiska w firmie Mikrostyk, która jest sponsorem nagród w konkursie przedstawiło wyniki zmagań.

Pierwsze miejsce z wynikiem 33,5 pkt zajęli uczniowie z Gogolewa – Wiktoria Rezmer, Kinga Kwiatkowska, Michał Kosecki. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Gniewu w składzie Olga Mozgiel, Patrycja Ostrowska, Filip Cybura , a na trzecim miejscu z różnicą zaledwie 2,5 pkt do zwycięzców uplasował się zespół z Pieniążkowa – Karolina Kurcaba, Kinga Kurcaba, Jakub Gładykowski.

Po krótkiej chwili wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy – czyli 3 najlepsze drużyny dodatkowo pojadą również na ekologiczną wycieczkę poznawać ciekawe miejsca na przyrodniczej mapie Pomorza.


Działanie zostało zrealizowane w ramach programu Ekologicznie Opanuj Gniew 2017 finansowanego ze środków Gminy Gniew i przy wsparciu firmy Mikrostyk, za które serdecznie dziękujemy.

konkurs eko_2017002

konkurs eko_2017010

konkurs eko_2017014

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj30
Ten tydzień114
Ten miesiąc566
Ogółem114697