Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

Co się dzieje wokół karmnika ?

Otóż pod karmnikiem, ponieważ ptaki (szczególnie dzwońce) rozsypują pokarm na wszystkie strony,  przychodzą lub przylatują posilać się różne stworzenia. Niestety nie wszystkie z nich mają zamiar spożywać nasiona i owoce. 

Na początku funkcjonowania monitoringu karmnika on-line, w jego okolicy przebywała tutejsza kotka. Na szczęście jej bytność zakończyła sie na obserwcjach i pewnego dnia zniechęcona znalazła sobie inne zajęcie. Kiedy spadł śnieg, zauważyliśmy, że od czasu do czasu patroluje okolice karmnika, jednakże ptaki okazały się sprytniejsze niż kot, a konstrukcja karmnika uniemożliwia dostanie się do niego wszystkim stworzeniom nielatającym.

 

 

Kolejnym zwierzęciem, które pojawiło się w bezpośredniej okolicy karmnika, był kret. Jak wszystkim wiadomo krety nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla ptaków i poza niezwykłą porą (styczeń) pojawienia się kopców na trawniku, jego pojawienie się nie stanowiło większej sensacji. 

 

 

Pojawienie się kreta przyniosło w konsekwencji nowego bywalca terenu pod karmnikiem. W krecim kopcu, położonym najbliżej karmnika zamieszkala mysz polna. Stołuje się ona pod karmnikiem ziarnami rozsypanymi przez ptaki. 

mysz

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj15
Ten tydzień25
Ten miesiąc91
Ogółem140311