Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

Aktywne wakacje "od kuchni" - podsumowanie

Rozpoczęliśmy od obserwacji ptaków i nauki rozpoznawania gatunków obecnych na terenie wsi oraz w dolinie Wisły. Koniec sierpnia to idealny okres, by obserwować spektakl ptasich wędrówek. Nadwiślańskie łąki oraz wyspy w korycie rzeki są świetnym miejscem, by przystanąć z lornetką w poszukiwaniu ptasich rzadkości. Nam udało się wypatrzeć dziesiątki mew, żurawi, gęsi i kulików, a nawet polującego rybołowa – których w Polsce jest zaledwie kilka par. W drugiej części zajęć zadaniem dla dzieci było poskładanie z wstępnie przygotowanych elementów budek dla ptaków.

Drugiego dnia poznawaliśmy zasady zdrowego odżywania. W pierwszej części zajęć najciekawszym zadaniem było określanie zawartości cukru w różnych produktach żywnościowych. Dla wielu dzieci było to zadanie bardzo trudne, a ilości cukru w 100 gramach produktu w wielu przypadkach wywoływała szok i niedowierzanie. Największym zaskoczeniem były chyba żelki oraz keczup, które nawet w połowie składają się z cukru. Dla kontrastu dla przesłodzonych słodyczy i przekąsek przygotowaliśmy również zdrowe przekąski i sok z ekologicznych jabłek, który dzieci własnoręcznie wyciskały w ręcznej prasie.

Trzeci dzień poświęciliśmy na poznawanie owadów. W terenie przy pomocy siatki entomologicznej i specjalnych pojemników uczestnicy chwytali i oglądali motyle, muchówki, ważki i chrząszcze. Następnie w budynku świetlicy mieli okazję z użyciem binokularu z bliska przyjrzeć się najmniejszym przedstawicielom tej grupy zwierząt. Podsumowaniem zajęć była budowa domków dla owadów.

Działanie współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt.„Razem możemy więcej i lepiej”, czyli zwiększenie ilości i podniesienie jakości działań organizowanych  na bazie ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej, realizowanego w ramach
Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznanego za pośrednictwem LGD „Wstęga Kociewia”.

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj29
Ten tydzień61
Ten miesiąc404
Ogółem130214