Monitoring bocianiego gniazda na Pomorzu!

Dofinansowane w ramach zadania:

Opanuj Gniew logo pochyłe gif czarny


Fatbirder's Top 1000 Birding Websites

bociek500

Lokalizacja:

piekarnia logo gif

W poszukiwaniu leśnych tajemnic - ostatnie spotkanie podczas ferii

Wędrówkę leśnym szlakiem rozpoczęliśmy w Brodach Pomorskich. Pierwszym zadaniem do wykonania przez uczestników było znalezienie czterech niezwykłych roślin. Zadanie nie było łatwe, szczególnie, że wszystko było przykryte śniegiem, ale wszyscy bardzo szybko sobie z nim poradzili. Kolejnym wyzwaniem było znalezienie tropów zwierząt, z którym również nawet najmłodsi nie mieli problemów. Gdy dochodziliśmy do końca szlaku, nadeszła pora na konkurencje drużynowe - rzut śnieżką do celu i na odległość oraz lepienie największej kuli na czas. Po wyłonieniu zwyciezców udaliśmy się na ognisko.  

rzut niek na odlego

Po ognisku, pokrzepieni gorącą herbatą i pieczonymi kiełbaskami, udaliśmy się na poszukiwanie punktów z GPS. Schowane przez nas wcześniej punkty przysypał śnieg i gdyby nie ich jasnozielona barwa, znalezienie ich byłoby bardzo trudne. 

Na zakończenie warsztatów rozdaliśmy nagrody zdobywcom największej ilości punktów. Dla pozostałych, nagrodą pocieszenia był gorący uścisk od pań Doroty i Justyny oraz uścisk dłoni pana Łukasza. 

 rozdanie nagrd

ucisk doni

Odwiedź stronę

  • logoCAG
  • facebook logo.thumbnail
  •  

    wfosigw

  • wopr tczew logo
  •  

    Zielona Lekcja

  • wfosigw

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj15
Ten tydzień25
Ten miesiąc91
Ogółem140311