Z wizytą u pszczelarza

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, 25 czerwca, w miejskiej książnicy zebrała się grupa dorosłych, by poznać tajniki zawodu pszczelarza. Po zwiedzeniu ciekawej wystawy przedmiotów stosowanych w pszczelarstwie dawniej i dziś, grupa udała się do gospodarstwa pasiecznego znajdującego się w Kurzejewie. 

pozyteczna pszczola dorosli

Wizyta rozpoczęła się poczęstunkiem, na który złożyła się gorąca kawa z miodem oraz bardzo smaczna drożdżówka upieczona przez panią Karolinę, wpsółwłaścicielkę pasieki. Po poczęstunku rozpoczął się wykład. Pan Zenon, pszczelarz we własnej osobie, opowiadał o prowadzeniu pasieki i życiu pszczół. Interesująca wypowiedź przerywana była prezentacją różnych przedmiotów, degustacją miodów, nalewek i innych dóbr pochodzenia pszczelego. 

Po zakończonym wykładzie chętni mogli spróbować swoich sił przy kręceniu miodu lub po prostu nabyć świeczki, miody i inne wyroby oferowane przez państwa Karolinę i Zenona Otowskich. Zwieńczeniem spotkania było ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczestnicy, z głowami pełnymi "słodkiej" wiedzy powrócili do domów z nadzieją na kolejne spotkania w tej gościnnej pasiece. 

pozyteczna pszczola dorosli


pozyteczna pszczola dorosli


pozyteczna pszczola_dorosli